Northern | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | David Stark | E P Maddren Construction |
Second Place | Michael Knight | TWB Builders |
Third Place | Zachariah Jefferies | McArthur Builders Ltd |
Auckland | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Daniel Pritchard | Marty van der Burg Builders |
Second Place | Eli Gilmore | Precision Construction Ltd |
Third Place | Kelvin Marinkovich | City Build Construction Ltd |
Waikato | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Aaron Blofield | H&H Homes |
Second Place | Greg Thomson | Linmar Construction Ltd |
Third Place | Matthew Mudgway | ESN Projects Ltd |
Bay of Plenty | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Sam Harlen | Gene Hollands Building |
Second Place | Andrew Lochhead | Marlan Developments Ltd |
Third Place | Brett McLeod | Edinbridge Resources |
Central North Island | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Rhys Forsyth | National Park Construction |
Second Place | Jacob Tipene | Peter J Lea Building Ltd |
Third Place | Nicholas Murphy | New Zealand Defence Force |
East Coast | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Brad Macpherson | RS Davis Industries Ltd |
Second Place | Shaun O'Connor | BC Norman Homes Ltd |
Third Place | Mark Lacey | Bay Homes Ltd |
Wellington | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Matt Sharp | G P Construction |
Second Place | Paul Fairbrother | Fletcher Construction |
Third Place | Richie Trotman | Rigg Zschokke |
Upper South Island | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Cameron Tocker | AJ Brown Building Ltd |
Second Place | Kirk Nicholas | Jennian Homes Marlbourgh Ltd |
Third Place | Roger Townley | Ken Anderson Building Ltd |
Central South Island | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Jacob Johnson-Hurrell | Naylor Love Ltd |
Second Place | Joshua Skafer | Robert Caldana Builder Ltd |
Third Place | Rebecca Bayley | DJ Hewitt Builders Ltd |
Southern Region | Apprentice | Employer |
---|---|---|
First Place | Blair Stuart | Naylor Love Ltd |
Second Place | Tim Beckett | Rilean Construction (S I ) Ltd |
Third Place | Tom Nichol | Stevenson & Williams Ltd |