LoginI'm an ApprenticeI'm an Employer

Winners Table - 2012

2012 National Winners

1st - James Poore, Northern Region
2nd - Adam Knott, Wellington Region
3rd - Ben Bersma, Auckland Region

2012 Regional Winners

Northern Apprentice Employer
First Place James Poore, 22 Kalmar Construction/Harbour Construction
Second Place Jim Peacock, 25 K2 Builders, Waiheke
Third Place Jed Wright, 23 WG De Gruchy Construction
Auckland Apprentice Employer
First Place Ben Bersma, 24 Gardien Construction
Second Place Hamish Wilson, 23 Innovado Construction (part owner)
Third Place Michael Faulkner, 25 Faulkner Construction
Waikato Apprentice Employer
First Place Frank Dyer, 25 Hamr Home Building Contractors
Second Place Jamie Marshall-Carter, 22 Kelvin Lalich Builder Ltd
Third Place Benjamin Latham Stewart Hanna Building Contractors Ltd
Bay of Plenty Apprentice Employer
First Place Mackenzie McGougan Coastal Build (2007) Ltd
Second Place Nicholas Clapperton Francis W Yates Ltd
Third Place Daniel Wells Cobo Construction Ltd
Central North Island Apprentice Employer
First Place Mark Jones Rayner Building
Second Place Trent Hulena Mackersey Construction Ltd
Third Place William Harkness Redmond Builders & Construction Ltd
Wellington Apprentice Employer
First Place Adam Knott Mackersey Construction Ltd
Second Place Emmanuel Angus Sharp Builders Ltd
Third Place Robert Williams Fletcher Construction
Upper South Island Apprentice Employer
First Place Daniel Crockett Haack Construction Ltd
Second Place Ryan Thurlow Barnett Construction Ltd
Third Place Dale Stacey C F Building Limited
Central South Island Apprentice Employer
First Place Joshua Gardner A & A Coombs Builders Ltd
Second Place Jack Hope Design + Build
Third Place Nathan Bell Darcy & Co Builders
Southern Region Apprentice Employer
First Place Dallas Tither Jennian Homes Southland
Second Place Tuhi Mueller Custom Built Homes Ltd
Third Place Mark Anderson Stewart Construction Ltd
Owned By Registered Master Builders

Principal Partner Carters

Event Partner BCITO