LoginI'm an ApprenticeI'm an Employer

Winners Table - 2008

2008 National Winners

1st Joe Dobson
2nd Shane Swan
3rd Roger Townley

2008 Regional Winners

Northern Apprentice Employer
First Place Michael Bigwood Cooper Construction
Second Place Dwayne Aitken Urban Zone
Third Place Trent Sutton GD Sutton Builders
Auckland Apprentice Employer
First Place Jarred Biggs Finesse Residential
Second Place Eli Gilmore Precision Construction Ltd
Third Place John McKenzie Sunrise Coast Developments Ltd
Waikato Apprentice Employer
First Place Greg Thomson Linmar Construction Ltd
Second Place James Moore Holah Construction Ltd
Third Place Timothy Collier Rod Percival Builders
Bay of Plenty Apprentice Employer
First Place Shane Swan Riddell Construction
Second Place Luke MacGibbon Edinbridge Resources
Third Place Wesley Dodds S D Linton Builders
Central North Island Apprentice Employer
First Place Mathew Ball Wood And Robson Ltd
Second Place Kerry Prichard Willson Construction Ltd
Third Place Brad Ritchie McMillan & Lockwood Ltd
East Coast Apprentice Employer
First Place Andrew Morrin BC Norman
Second Place David Kershaw Mackersey Construction Ltd
Third Place Tom Montaperto Gemco Construction Ltd
Wellington Apprentice Employer
First Place Adam Gaskin Rigg Zschokke
Second Place Matt Pattinson Harris Construction Services Ltd
Third Place Jonathan Studholme Holmes Construction Wellington
Upper South Island Apprentice Employer
First Place Roger Townley Ken Anderson Building Ltd
Second Place Chris Donnelly IMB Construction
Third Place Joshua Lee Wilkes Construction Ltd
Central South Island Apprentice Employer
First Place Christopher Rushton D J Hewitt Builders Ltd
Second Place Jacob Hawkins G D Frost and Co Ltd
Third Place Andrew Searle Ash Jones Builders Ltd
Southern Region Apprentice Employer
First Place Joe Dobson Stewart Construction
Second Place Lachlan Burrows W Hamilton Building Ltd
Third Place Marc Keen Naylor Love
Owned By Registered Master Builders

Principal Partner Carters

Event Partner BCITO